neděle 15. ledna 2017

PROJECT LIFE - My second year with Project Life

Nový rok, nové výzvy. Nastal čas se poohlédnout za rokem 2016, tedy za jeho tvořivou částí ... Loňskou bilanci naleznete zde. Letošní strany mého project life alba naleznete pod štítkem PL2016. Bohužel moc stránek na blogu není, protože je chci mít na blogu v pořadí jak jsou týdny za sebou, ale v albu mám sem tam mezeru, nebo nemám vyfoceno. To se mi snad podaří brzy napravit. 


Předsevzetí jako také jsem si ani loni nedávala, spíš se to týkalo jednotlivých sekcí, které postupně projdu. Letos jsem i některé sekce přidala a také si dávám jedno velké - více tvořit! Protože mi tvoření prostě chybí a díky okolnostem letos toho času moc nebylo. Také bych chtěla udělat velkou čístku v zásobách a nechat si věci, ze kterých opravdu tvořím. Takže se máte na co těšit, sejdeme se na scrapbazárku! :)


ALBUM
2016: Album jsem vybírala asi 2 měsíce, nakonec jsem zvolila "velkého bráchu" mého insta alba, které je stále prázdné a slouží jako skladiště fotek. I tyrkové album stále čeká na zpracování. Letos si možná koupím ještě jedno album tzv. "pracovní", ve kterém budu mít náhradní kapsy, rozpracované stránky a na případné převážení, protože převážením proužkovaného alba jsem si do něj udělala škrábance a i pár dírek. Nakonec to možná dopadne tak, že proužkované nechám jako pracovní, když už je "načaté" a nové nechám na tok 2015.

2016 revize: "Pracovní" album jsem si nakonec koupila na scrapbazárku a skladuji v něm prázdné kapsy. Tyrkysové album na dovolenou v Budapešti stále čeká a k němu se přidalo i jedno rozdělané insta album z workshopu s Teresou Collins. Malé puntíkaté album už neslouží jako skladiště fotek, ale na svůj osud čeká. Album na rok 2017 ještě stále nemám vybrané, achjo. 

2017: Takže úkol na letošní rok je jasný - vybrat album.


2016: Naprosto jsem si oblíbila čtvercové kapsy, takže je chci co nejvíc používat společně velmi osvědčeným designem A. Moc bych si letos přála vyzkoušet kapsu poskládanou pouze ze 3x4 kapsiček, myslím že se jedná o design U. Letos se budu asi zase obloukem vyhýbat kapsám v designu D.

2016 revize: V "áčkách" jedu stále a tvoří se mi s nimi prostě nejlépe. Kapsu v designu U jsem si vyzkoušela a dokonce i její verzi "naležato". Nemožné se stalo skutečností a na týden s číslem 49, mám připravenou kapsu v designu D

2017: Letos jsem si za úkol dala zkoušet víc druhů kapes.


KARTIČKY

2016: Tento rok chci více používat své kartičky a méně nakupovat ty cizí. Což jsem hned v prvním týdnu v únoru částečně porušila (s B. jsme si vyměnily část svých core kitů). Jelikož se mi téměř zaplnil "Antonín", řekla jsem si, že je na čase přestat syslit kartičky a klidně i do nich střihnout nebo z nich vyrobit minialba. 

2016 revize: Tak tady se musím opravdu a upřímně zasmát. Částečně se mi podařilo některých starších kartiček zbavit, ale zároveň jsem dokoupila spoustu nových (1/2 Curretnly, 1/2 Better together, 1/3 September skies, celá Project 52 Fresh, PaperoAmo a nějaké zbytky na scrapbazárku) a už mám TŘI "antoníny" (více v sekci PRACOVNA). Stříhání do kartiček se mi zalíbilo a hodlám v tom pokračovat i přesto, že mé scrapsrdce pláče. Co se týče mých kartiček, tak tam jsem trochu pokročila i vzhledem k tomu, že k eshopu vznikl také samostatný blog

2017: Ani nevím jestli to má cenu psát, protože pak přijde "Beckyna" a vytasí tu nejkrásnější kolekci a já zase budu slintat a mít výčitky, no nic. Každopádně do budoucna uvažuji o kolekci Modern.


PAPÍRY
2016: Chci přestat syslit papíry a konečně se vrhnout také na tvorbu 12x12" scrapbook stránek.  

2016 revize: Tak aspoň něco se mi povedlo! Papíry jsem sice syslit nepřestala a spoustu jich zase nakoupila, hlavně ty 6x6, ale mám za sebou DVĚ klasické 12"x12" stránky. První vznikla jako dárek pro švagrovou a druhá jako dárek pro mého milého. 

2017: Nekupovat nové papíry (hahaha) a když už, tak jen ke kolekcím kartiček. Používat zásoby!


OZDOBY
2016: Stejně jako u papírů a kartiček, chci přestat syslit ozdoby typu "tohle mi je líto použít" a opravdu je použít a také více v projektech více používat washi pásky, když jich mám takovou zásobičku. 

2016 revize: Stydím se a stydím se opravdu moc. Washi pásek jsem se sice částečně vzdala, ale stále mi jich strašně moc a nepoužila jsem v albu zatím ještě ani jednu. Stydím se také za to syslení a nepoužívání. 

2017: Tuhle kolonku snad raději nechám prázdnou a žádný konkrétní plán si nebudu dávat.


RAZÍTKA
2016: Konkrétní plán / předsevzetí / zákazy zatím nemám, ale jedno vím jistě - vybarvování razítek mne zatím nezaujalo, takže hromadné nakupování obrázkových razítek v brzké době nehrozí.

2016 revize: Letos to zůstalo stejné, "jen" se mi opravdu hodně rozrostla razítková rodinka. Když už jsem něco razítkovala, v 90% to bylo pouze černým stazonem.

2017: Najít chuť v barevném razítkování. 


POMOCNÍCI
2016: Na tyto pomocníky nedám dopustit ani v tom roce. Tzn. - kotoučová řezačka Fiskars, tiskárna Epson L355, oboustranka, PVA lepidlo v tužce, rolítko, nůžky Maped, sešívačka, popisovače a emboss. pistole.

2016 revize: Popisovače nepoužívám už tak často jako předtím, protože jurnaling mám v 90% napsaný na počítači. Tiskárna i po dvou letech tisknutí fotek, faktur a jiných dokumentů nepotřebovala doplnit barevné inkousty, jen černý. Kulatičku rohů jsem vlastně přestala používat, protože mi je teď tak nějak jedno, jestli mám stránce dohromady hranaté a kulaté rohy. K malým Maped nůžkám přibyly ještě jedny větší. Mrzí mne akorát, že jsem málo embossovala.

2017: Letos to asi nebude jinak. Líbilo by se mi pořídit si děrovačku do diáře se šesti dírkami.


5 NEJOBLÍBENĚJŠÍCH
2016 revize
  1. Zlato-růžová glitterová abeceda, 
  2. Enamelková srdíčka
  3. Samolepky do diáře z kolekce POSH
  4. Samolepky do diáře z mého eshopu 
  5. Tiskárna Epson

DIÁŘ
2016 revize: To, že navrhuji Designové organizéry asi víte a roce 2015 jsem byla "kovářova kobyla co chodí bosa". Proto jsem si na rok 2016 vybrala diář v designu CHEVRON. Nikdy jsem na diáře nebyla a tak jsem se bála, že mne to po měsíci přestane bavit. Už po třech týdnech používání jsem věděla, že bez diáře jsem nahraná. Tak strašně jsem si na něj zvykla, že už bez diáře nedokážu existovat. Příležitostně jsem ho i zdobila.

2017: Na letošní rok jsem se rozhodla trochu experimentovat a pořídila jsem si kroužkový diář Carpe Diem. O tom jak vypadá a co všechno v něm mám se můžete dočíst zde.


OSTATNÍ PAPÍROVÉ PROJEKTY
2016 revize: Letos jsem moc vedlejších projektů neudělala. Hlavním projektem však je moje kapsové přání, které je zároveň dárkem. Potom jsem vytvořila i několik dalších klasických přáníček. 

2017: Letos bych ráda vytvářela přáníčka alespoň pro příslušníky rodiny a také bych ráda pokročila zase v Knize koncertů


FOTKY
2016: Tak jak to bylo loni, tak to bude i letos. Zrcadlovku s sebou každý den do práce vozit nebudu, brát ji budu jen na výlety a občas na nějakou akci. Na ostatních akcích se spolehnu na ostatní a nebo na svůj celkem slušný fotoaparát v mobilu.

2016 revize: Zrcadlovku jsem používala minimálně a tak 90% fotek v albu 2016 jsou fotky z mobilu. Musím se přiznat, že pár týdnů má fotky třeba jen dvě a nebo žádnou. Zatím si s tím hlavu nelámu a budu týdny slučovat. Proces přípravy fotek zůstal stejný. Jelikož mám a asi vždycky budu mít skluz, fotky připravuji pro několik týdnů najednou. Teď naposledy dokonce pro druhou půlku roku 2016. Začínám tříděním fotek v počítači, následně si je připravím ve Photoshopu na tisk. Držím se tří základních velikostí - 2"x2", 2,5"x2,5" a 3"x3". Tisknu si je doma na inkoustové tiskárně a pak nařežu na jednotlivé fotky. Během roku nastal rozdíl akorát v uskladnění hotových fotek. Z malého insta alba jsem je přesunula do plánovače fotoalba

2017: Tady asi nebudu měnit nic.


PRACOVNA
2016: Najít "to ono" a přestat kupovat nepotřebné krabičky a krabice.

2016 revize: Ačkoliv jsme žádné stěhování neplánovali, od května bydlíme ve větším bytě. To znamená, že konečně jsem se dočkala plnohodnotné pracovny a stolu u okna. Jsem nejšťastnější. Pracovna se neustále mění, ale myslím, že už jsem alespoň částečně "to ono" našla. Při ikea výprodeji v létě jsem neodolala a pořídila si "vozejk" (v tyrkysové už ho bohužel nemají). V něm mám v tuhle chvíli 3 "antoníny". První je plný kartiček, druhý je napůl kartičkový a samolepkový a třetí je napůl kartičkový a razítkový. Kallaxů mám v pracovně několik a dokonce se rozrostla i o stůl. V pracovně mám také sklad eshopu. Brzy vám snad svou vysněnou pracovnu ukážu.

2017: Konečně se zbavit "bordel koutku" a ukázat vám moji "svatyni".


  

DESIGN TÝM
2016 revize: Na konci března jsem se stala členkou Scrapylife design týmu. Po zbytek roku 2016 jsem Vám 2x do měsíce ukazovala ve videotutorialu, jak lepím své stránky. Ze začátku jsem byla dost nervózní, ale nakonec jsem našla systém. Zjistila jsem, že se mi vlastně takhle pracuje úplně nejlépe. Lotce za tuto příležitost jsem moc vděčná a moc ji za to děkuji. V září jsem se také stala členkou "svého" design týmu na blogu od eshopu. Jak nečekané, že? :)

2017: I nadále vám budu přinášet videotutorialy na scrapylife blogu, letos ale jen jedno měsíčně. Myslím, že se máte na to těšit, videotutorialy totiž natáčí i Lotka. Nejen videa s procesem vytváření stránky by se měly letos objevit také na VKS blogu.


KURZY / PL KLUBY / WORKSHOPY
2016 revize: Na PL klubech jsem byla celkem pravidelnou účastnicích a vždycky jsem si to moc užila. Na reportáže z klubů se můžete podívat zde. Byla jsem i na dvou workshopech - Minc a Teresa Collins. Jednou jsme společně se Sončou pořádaly SCRAPSOBOTU.

2017: Letos chci opět pravidelně navštěvovat PL kluby. Dokonce pro vás mám letos ve spolupráci se SCRAPYLIFE připravené kreativní kurzy


ESHOP
2016: Moc bych si přála mít více času na vytváření mnohem více kolekcí, ale bohužel dojíždění a další z mnoha mých prací a koníčků mi to neumožňují. Snad to půjde letos lépe! 

2016 revize: Ruku na srdce. Jsem pyšná na to co se mi letos povedlo - spousta nových druhů produktů, ale vím, že to mohlo být lepší. Letos jsem totiž vydala pouze 6 kolekcí. Také se po roce a půl změnil vzhled eshopu. Začala jsem spolupracovat s PAPERILLA a SCRAPYLIFE.

2017: Zase trochu posunout vzhled eshopu do podoby, kdy budu spokojená. Letos bych také chtěla zrealizovat co nejvíc nápadů, které s sebou vláčím minimálně půl roku.

Doufám, že jsem vás tak dlouhým článkem neunudila a zavítáte ke mne znovu. 

    Žádné komentáře:

    Okomentovat